Сьогодні, в день, коли Україна знову бореться за своє існування, ми згадуємо про ті події, що стали переломними в нашій історії та відзначаємо День Гідності та Свободи.

13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка було встановлено День Гідності та Свободи, щоб вшанувати героїзм українців, які відстояли право на самовизначення та демократичний розвиток країни. Цей день обрано не випадково: саме 21 листопада розпочалися дві доленосні для України події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року.

Результати другого туру президентських виборів 2004 року, сфальсифіковані на користь Віктора Януковича, викликали обурення в українському суспільстві. Масові протести, що розгорнулися на Майдані Незалежності, призвели до повторного голосування і перемоги Віктора Ющенка. На знак вшанування цих подій, у 2005 році було встановлено День Свободи. Проте, у 2011 році новий президент скасував це свято.

Революція Гідності розпочалася 21 листопада 2013 року з протестних акцій на Майдані Незалежності у Києві проти рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію та відмови підписувати Угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі. На початку зібралося декілька сотень небайдужих українців, а вже 24 листопада – понад сто тисяч людей. Українці, об’єднані прагненням до європейських цінностей і демократії, протистояли авторитарному режиму. Ця боротьба коштувала життя багатьох невинних людей: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А вже навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, окупація Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Сьогодні триває 1002 день від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, українці продовжують стійко боротися за життя та свою Батьківщину. Гідність і свобода – це не просто слова, а фундаментальні цінності, які передавалися з покоління в покоління українців. Вони спонукають нас боротися за незалежну державу, надихають та дають силу захищати її від ворога.

Запрошуємо переглянути книжкову виставку «Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і останній...», яка розміщена у читальній залі №2.


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.