У ніч із 31 жовтня на 1 листопада весь світ відмічає свято Хеловіна. Що ж то за свято таке? Звідки воно пішло? Як його святкувати?

Отже, Хеловін – це свято нечистої сили. Прийшло до нас із Америки і Канади. Зараз стає все більш популярним у країнах Європи, а зокрема і в Україні. Найбільш гучно святкують це свято у Америці. Для них це 2 за значимістю свято після Різдва. Дослівно Хеловін перекладається як надвечір’я всіх святих душ.

Саме свято походить від кельтів, які колись святкували Новий рік 1 листопада. Кельти – це народ, який жив на теренах Англії, Ірландії.

Вважалося, що 31 жовтня мертві повертаються на землю, щоб оцінити справи своїх живих нащадків. Це був день, коли злі сили могли прийти у Наш світ і наробити злого: домові стукають у вікна і двері, відьми літають на мітлі по небу, чорти всіх лякають. Саме тому і придумали гарбуз у середині із свічкою, щоб їх відлякувати. Ще на пороги ставили їжу, щоб не злити нечисть. Потім це еволюційно перейшло в пригощання дітей цукерками.

Зараз є такий модний сленг. Приходиш стукаєш у двері до сусідів, простих людей і кажеш:“Цукерки або смерть”. І вони мають дати тобі гостинця. Ще люди перевдягаються у різні костюми, влаштовують карнавали, запалення багаття, гадання, розказування страшних історій.

Ну і не варто забувати про гарбуз. Одним із головних атрибутів свята являється “світильник Джека” у виді голови з вирізаного гарбуза і запаленої свічки всередині. Якщо його нема, то вже не свято. За легендою, крадій і алкоголік Джек обдурив Диявола,звідси й з’явилась традиція на Хеловін вирізати із гарбуза страшну рожицю і запалювати всередині нього свічки.

В Європі це свято відзначають по-різному: найбільш розповсюдженими є вечірки у замках, де є багато можливостей. Тут можна і у привидів погратися і ховатися є де. Наприклад, німці влаштовують жахо-карнавал у замку Франкенштейна, що неподалік Дармштадта.

В Україні Хеловін також відмічають, але, не так як у Європі. Зокрема, у НАС більше розповсюджені вечірки у розважальних закладах із елементами маскараду.

До свята співробітники читальної зали №4 підготували Display – кросинг - "Надвечір'я Всіх Святих Душ".

Метою «Display – кросингу» є популяризація такого напряму бібліотечно-інформаційної роботи як організація книжкової виставки, акцентування уваги на розробці її дизайну, сприяння професійному спілкуванню та обміну досвідом з даного питання між фахівцями з метою удосконалення виставкової діяльності, пошуку нових ідей та форм.

Запрошуємо всіх відвідати захоплюючу виставку, поласувати смачним печивом та отримати незабутні враження.


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.