У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів. Відзначається з 1998 року.

Голодомором в Україні називають масовий голод, що охопив в 1931-1932 роках практично всю територію Української РСР. Тоді голодною смертю померли, за різними оцінками, від 9 до 13 мільйонів чоловік. У 2006 році українська влада визнали події Голодомору геноцидом українського народу.

Існує на сьогоднішній день чимало дискусій, що стосуються Голодомору в Україні: ведуться серед істориків суперечки про причини цього явища, а також про справжність деяких документів, що вважаються свідоцтвами Голодомору. Але незмінним залишається факт: від жахливої голодної смерті в Україні загинули мільйони людей, причому в переважній більшості випадків — діти.

У пам’ять про жертв Голодомору в Україні в різних містах країни встановлено меморіальні комплекси. І в День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій зазвичай у цих комплексів проходять церемонії поминання: жителі збираються разом і несуть в руках запалені свічки, які покладають потім до підніжжя меморіалів. У 16:00 в День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні проходить загальнонаціональна хвилина мовчання.

Бібліотека підготувала книжкові виставки, на науковому абонементі "Невиплакані сльози України" та в читальній залі №2 "Великі твої жертви, Україно!".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.