«Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її вічно живу і нову

і мову її солов'їну»

— В. Сосюра

24 серпня — це День незалежності України. Це свято передає дух патріотизму та гордості за свою націю, яка, пройшовши серйозні випробування, створила свою незалежну державу. Поступово країна стала частиною європейської спільноти й рівноправним членом міжнародних організацій.

Прийнято вважати, що історія України розпочалася з часів Київської держави, заснованої в 9 столітті. Протягом декількох сторіч Київська Русь була могутньою державою, однак у кінцевому підсумку вона розпалася на князівства.

Наступним етапом становлення Україні було утворення Козацько-Гетьманської держави, яка проіснувала трохи більше одного століття. Потім про українську державність замовкли до 20 століття. Лише національний рух 1917 року, який активізувався під час Жовтневої революції, привів до створення УНР (Української Народної Республіки).

Довгий шлях до власного Дня незалежності України народ пройшов і через радянський період. Після нетривалої україно-більшовицької війни, в ході якої УНР виявилася окупованою Німеччиною, в березні 1919 року День незалежності України відбувся Всеукраїнський З'їзд Рад, який прийняв конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Справжній День незалежності України настав 24 серпня 1991 року — після розпаду СРСР.

Запрошуємо переглянути книжкові виставки присвячені Дню незалежності України:

  • читальна зала №1 "В усіх тисячоліттях і віках, нехай живе і квітне Україна";
  • читальна зала №3 "В Україні наша доля і воля";
  • читальна зала №4 "Духом завжди була вільною, залишалася Україною";
  • абонемент наукової літератури "Україна: шлях до себе".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.