4 квітня 1949 року була створена Організація Північноатлантичного договору (НАТО). Сам Північноатлантичний договір був підписаний представниками 12 держав Європи та Північної Америки. Ця подія відбулася у Вашингтоні. Спочатку до складу НАТО увійшли: Великобританія, США, Бельгія, Франція, Норвегія, Канада, Данія, Голландія, Італія, Португалія, Люксембург, Ісландія.

Зараз Організація Північноатлантичного договору є найпотужнішою міжнародною політичною і військовою організацією у світі. За свою історію вона неодноразово розширювалася. З моменту, коли була створена Організація Північноатлантичного договору (НАТО), вона поповнилася такими країнами, як Греція, Туреччина, Німеччина, Іспанія, Угорщина, Чехія і т.д.

Головне завдання, яке стоїть перед країнами-членами НАТО — забезпечення безпеки в європейсько-атлантичному регіоні, запобігання міжнаціональних конфліктів, захист демократії і свободи.

Зараз, після закінчення 40-ка років після того, як створили Організацію Північноатлантичного договору (НАТО), міжнародну ситуацію постійно контролюють учасники миротворчих НАТО місій.

Запрошуємо до читальної зали №4 переглянути книжкову виставку "Україна в системі міжнародних відносин".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.