14 лютого 2025
На засіданні кафедри історії України обговорювалося питання проєктів освітніх проблем першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти «Історія та археологія» за спеціальністю 032 Історія та археологія на 2025-2026 навчальний рік. Ключовим питанням, яке було в центрі уваги зав. кафедри професора Романа Сітарчука, гарантів ОП професорки Людмили Бабенко й доцентки Оксани Коваленко та викладачів кафедри, – забезпечення якості підготовки фахівців за даною спеціальністю. Воно вирішується серед іншого наявністю та доступністю для здобувачів освіти фондів наукової та навчальної літератури бібліотеки імені М. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету. На засідання була запрошена директорка бібліотеки Валентина Орєхова.
Роман Сітарчук відзначив, що викладачі кафедри та працівники бібліотеки постійно взаємодіють в організації семінарів, тренінгів і практичних занять з дотримання норм академічної доброчесності при виконанні курсових і магістерських робіт, проведенні наукових досліджень тощо. Доцентка Тамара Жалій, яка викладає навчальну дисципліну «Правові засади освітньої та наукової діяльності» неодноразово брала участь в організації таких заходів. Під час вивчення дисципліни «Університетська освіта та академічне письмо» професорка Людмила Бабенко для студентів групи ІА-13 проводилося спеціальне заняття, передбачене робочою програмою за участі завідувачки сектору абонементів наукової та навчальної літератури відділу обслуговування науковою та навчальною літературою Світлани Тіткової та завідувачки сектору рідкісних видань Ірини Швидун.
Валентина Володимирівна наголосила на актуальних питаннях, що вирішуються у навчальному процесі у взаємодії з працівниками бібліотеки. Вона повідомила, що бібліотека намагається максимально використовувати сучасні технології обслуговування читачів – пошук інформації, опрацювання електронних каталогів, оперативне занесення в каталоги нових надходжень, електронні замовлення тощо. Директорка нагадала про інституційний репозитарій та його наповнення і використання. Відтепер до нього заносяться курсові, бакалаврські та магістерські роботи. Також бібліотека приймає замовлення на придбання літератури, зокрема подані від кафедри замовлення (доц. Лариса Шаповал та проф. Людмила Бабенко) вже частково виконані. Також Валентина Володимирівна запропонувала включити бібліотеку у співпрацю з Південноукраїнським національним педагогічним університетом імені К.Д. Ушинського в м. Одесі – це можуть бути спільні презентації, обмін літературою за рахунок обмінного фонду тощо. Були обговорені також поточні питання підготовки до акредитації ОП першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю Історія та археологія. Обмін думками був конструктивним та діловим.