11 лютого 2025 року кафедра історії України ПНПУ (завідувач професор Роман Сітарчук) організувала проведення спільного науково-методичного міжкафедрального семінару, на який було запрошено науково-педагогічний колектив кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету в м. Одесі (завідувачка Олена Сєкерська). Між багатьма викладачами обох кафедр вже склалися достатньо давні ділові наукові зв’язки, організація та участь у спільних заходах. Тому на спільному засіданні було прийняте рішення формалізувати співпрацю науково-педагогічних колективів. На засідання була запрошена директорка бібліотеки імені М. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету Валентина Орєхова.

Професор Р. Сітарчук запропонував поновити Угоду про співпрацю між двома університетами та визначити головні напрями взаємодії у навчально-методичній та науковій діяльності. Завідувачі кафедрами представили своїх колег та поділилися найближчими та перспективними планами.

Олена Сєкерська подякувала за спільну ініціативу у проведенні 14-15 березня 2024 року І Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених, аспірантів та студентів «Історична, краєзнавча та літературна Одещина» колективу кафедри полтавського вишу та зосібна професорці Людмилі Бабенко, яка безпосередньо координувала підготовку й проведення конференції. Вона нагадала, що особливо цікавими були теми виступів здобувачів освіти спеціальності 032 Історія та археологія Івана Луценка, Світлани Дементій, Антона Березанського, Руслана Супруненка. Також вона запропонувала поміркувати над зміною назви та проблематики конференції, аби розширити можливості участі студентів і аспірантів для апробації своїх досліджень. За спільної згоди було затверджено назву «Історія та археологія України: сучасні тренди досліджень» та зміст інформаційного листа, розробленого професорками Наталією Діановою та Людмилою Бабенко.

Доцентка Оксана Коваленко виступила з пропозицією розглянути можливості гостьових лекцій, особливо зважаючи на досвід одеських археологів у галузі античної археології, наукові здобутки Олени Петрівни Сєкерської у сфері палеонтології та палеоекології, що були б цікавими для студентів ПНПУ спеціальності 032 Історія та археологія. Вона також запросила одеських здобувачів освіти подавати публікації до щорічного збірника «Магістерські студії», який випускає кафедра історії України.

У процесі обміну думками викладачі кафедр обох закладів вищої освіти визначили такі напрямки співпраці як студентська академічна мобільність, презентації та обмін новими виданнями, запрошення до участі у наукових проєктах, залучення студентів до спільних зібрань, рецензування наукової та методичної літератури тощо. Присутня на засіданні семінару директорка бібліотеки ПНПУ імені М. Жовтобрюха Валентина Орєхова запропонувала один із семінарів присвятити знайомству з сучасними формами роботи з читачами бібліотеки педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Також одеські колеги планують упровадження освітньої програми «Історія та археологія» і в рамках співпраці хотіли б ознайомитися з досвідом її функціонування у Полтавському національному педагогічному університеті. На завершення семінару його учасники з обох боків висловили задоволення плідними результатами обговорення актуальних питань, прийнятими рішеннями щодо їх реалізації.


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.