25 листопада, у світі та Україні відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. За даними ООН, кожна третя жінка у світі зазнає фізичного або сексуального насильства. Цей день – нагадування про те, що ми маємо діяти разом, щоб змінити цю ситуацію.

1999 року Генеральна Асамблея ООН заснувала цей день, щоб привернути увагу до масштабної проблеми, з якою стикаються мільйони жінок та дівчат у всьому світі – насильство. Це є одним із найпоширеніших порушень прав людини у світі.

Дата 25 листопада була обрана не випадково. У цей день в 1960 році диктатурою Трухільйо було жорстоко вбито політичних активісток з Домініканської Республіки сестер Мірабаль Патрію, Мінерву і Марію-Тересу.

Відсьогодні і до 10 грудня – Міжнародного дня прав людини – триватиме кампанія «16 днів проти гендерно зумовленого насильства». Під час неї по всьому світу проводяться акції, конференції, освітні програми, спрямовані на підвищення обізнаності про проблему насильства над жінками, залучення урядів та громадськості до її вирішення та підтримку постраждалих.

Найбільш розповсюдженим є домашнє насильство. Тому представники Національної поліції України у стінах університетської бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха провели для студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка важливу лекцію щодо протидії домашньому насильству.

Представниця поліції розповіла що робити та куди звертатися у випадку якщо ви зазнали насильства у сім’ї. Змістовно повідомила про форми насильства: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне; які форми покарання передбачені кривднику. Також лекторка ознайомила слухачів з етапами реагування поліції на факти домашнього насильства. Відвідувачі заходу також дізналися про план безпеки, дотримання якого допоможе убезпечити себе чи рідних у випадку загрози з боку члена сім’ї.

Після завершення лекції охочі мали змогу задати свої питання працівниці поліції, поділитися проблемами та отримати ґрунтовну відповідь.

Також працівники бібліотеки підготували виставку книг«Шляхи протидії, запобігання наслідків насильства» щоб відвідувачі мали змогу детальніше ознайомитись зі своїми правами, порадами щодо допомоги собі у кризових ситуаціях, протидією насильству.


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.