25 жовтня 2024
У рамках заходів до Дня писемності та мови, сьогодні, 25 жовтня, об 11:00 (за київським часом) стартував найбільший українськомовний флешмоб – Радіодиктант національної єдності. Ця акція започаткована 2000 року та відбувається щороку до Дня писемності та мови (27 жовтня) задля єднання навколо мови. 24 жовтня у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулося відкриття Міжнародного центру української мови на факультеті української філології та журналістики, 25 жовтня студенти та викладачі усіх спеціальностей долучилися до написання диктанту єдності у читальній залі Бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха.
З вітальним словом до учасників звернулася докторка педагогічних наук, професорка, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Вікторівна Гриньова.
Директорка Бібліотеки, Валентина Орєхова, привітала присутніх із прийдешнім святом та представила звернення письменниці Катерина Калитко, поетеси, перекладачки, авторки прозових творів, лауреатки Шевченківської премії, яка є авторкою минулорічного радіодиктанту «Дороги України».
До всіх учасників радіодиктанту звернувся доцент кафедри журналістики ПНПУ, Сергій Вікторович Шебеліст, який багато років був редактором газети «Університецький час», а з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну мобілізувався до Збройних сил України.
Авторкою тексту диктанту 2024 року «Магія голосу» стала письменниця, поетеса, літературознавиця і есеїстка Оксана Забужко, авторка творів «Польові дослідження українського сексу (1996), «Казка про покинуту сопілку» (2000), «Музей покинутих секретів» (2009) та ін. Прочитав текст письменник, музикант та військовий Павло Вишебаба, автор книги «Тільки не пиши мені про війну» (2022).
Цьогорічний всеукраїнський радіодиктант став символічним, адже об'єднав українців уже в 25-й раз.
До дня писемності та мови працівники бібліотеки підготували кілька книжкових виставок: рідкісних видань «Духовні скарби бібліотеки», «Мова – наше диво калинове…», «Поетеса, прозаїк, літературознавець Оксана Забужко».