15 липня в Україні відзначають День української державності та День хрещення Київської Русі — України.

Президент України Володимир Зеленський оприлюднив звернення з нагоди Дня української державності.

«Україна не може погодитися на менше, ніж жити. На менше, ніж зберегти себе. На менше, ніж залишитися людьми. Україна не підкориться злу, яке проливає кров заради свого хворого самоствердження. Яке зневажає правду і людську, і Божу, та знецінює всіх, окрім себе. Росія саме на цьому будує свою державність», – розповів Зеленський.

Він відзначив, що сьогодні, у День української державності, у День хрещення Русі-України, ми згадуємо шлях, який пройшла Україна, і всіма силами зосереджуємося на битві, яку Україна повинна виграти.

«Ця битва – заради нашої незалежності. Заради того, щоб цю незалежність могли успадкувати наступні покоління. Успадкувати, а не виборювати. Щоб ми їм дали гордість за Україну, а не її біль. І щоби жодні «путіни» більше не сміли приносити сюди руїни та страждання», – відзначив Володимир Зеленський.

День хрещення Київської Русі-України встановлений в рамках святкування 1020-річчя цієї події згідно з указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року «Про День хрещення Київської Русі-України».

День української державності має символ - чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Тризуб був символом князя Володимира Великого, за часів якого відбулося хрещення Київської Русі. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Київській Русі, середньовічній державі, центром якої був Київ.

Уперше відзначати День української державності на державному рівні запропонувала 5 лютого 2018 року ініціативна група у складі Героя України Левка Лук'яненка, президентів України Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка, тодішніх Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, першого віцепрем'єр-міністра Степана Кубіва, головного редактора газети Верховної Ради України "Голос України" Анатолія Горлова та науковців, громадських діячів.

16 лютого 2018 року колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко звернулися до нації та парламенту з ініціативою започаткування Дня української державності.

25 липня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики України оприлюднило концепцію єдиної візуальної символіки свята.

Після проведення Архиєрейського собору 24 травня 2023 року Православна церква України звернулася до влади з проханням перенести День української державності через календарну реформу на 15 липня.

14 липня 2023 року Верховна Рада ухвалила внесений Президентом Володимиром Зеленським законопроєкт, який переносить День української державності з 28 на 15 липня. Законопроєкт підтримав 241 депутат. 28 липня Зеленський підписав законопроєкт та Указ Президента № 455/2023 «Про внесення змін до деяких указів Президента України», відтак, дата відзначення свята була остаточно перенесена.

До свята співробітники бібліотеки підготували книжкову виставку.


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.