Бібліотека імені Михайла Андрійовича Жовтобрюха запрошує всіх, хто закоханий у книгу приєднатися до акції «Подаруй бібліотеці книгу», приурочену до Міжнародного дня дарування книг.

Якщо Ви маєте вдома книги, які вже прочитали і не користуєтесь ними – підпишіть їх гарними побажаннями, і подаруйте нашій університетській книгозбірні. Адже ці книги завжди знайдуть свого вдячного читача! А дарувальники понесуть додому в долонях частинку нашої любові!

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Приєднуймось до акції! Добрі справи робити приємно!

Бібліотека імені М. А. Жовтобрюха отримала в дарунок унікальне історичне видання: Пилип Орлик і мазепинці. Джерела / упоряд. Т. Таїрова-Яковлєва. Київ: Кліо, 2022. 216 с.

У жовтні 2022 р. виповнилося 350 років від народження гетьмана Пилипа Орлика.

До ювілею видавництво «Кліо» підготувало документальне видання «Пилип Орлик і мазепинці. Джерела», упорядковане відомою дослідницею історії козацтва Тетяною Таїровою-Яковлєвою.

До збірки увійшло листування Пилипа Орлика та Івана Мазепи з тогочасними політичними та державними діячами Європи, яке розкриває обставини та зміст перемовин гетьмана Мазепи щодо формування європейської коаліції, спрямованої проти Москви, та низка інших документів, які містять цінні відомості про політичну ситуацію в Гетьманщині, її повсякденне життя за часів Мазепи, долю мазепинців.

Частина документів, які увійшли до книжки, публікуються вперше та не були відомі не лише широкому загалу, а й фахівцям-історикам. Інша частина джерельних пам’яток, що містяться у збірці, до цього були опубліковані з помилками, які виправлені у цій публікації.

Загалом комплекс цих документів зберігається у Москві та не доступний українським дослідникам. Тож тепер ці пам’ятки будуть повернуті Україні.

Вихід книжки «Пилип Орлик і мазепинці. Джерела» є дуже символічним для України. Пилип Орлик присвятив усе своє життя боротьбі за незалежність України від Російської імперії. Для того гетьман у вигнанні невтомно шукав підтримки у європейських монархів та лідерів свого часу. Минуло понад 300 років, а ми досі продовжуємо його справу, тільки вже під російськими обстрілами, боронячи свій дім і свою землю!


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.