Бібліотека імені Михайла Андрійовича Жовтобрюха запрошує всіх, хто закоханий у книгу приєднатися до акції «Подаруй бібліотеці книгу», приурочену до Міжнародного дня дарування книг.

Якщо Ви маєте вдома книги, які вже прочитали і не користуєтесь ними – підпишіть їх гарними побажаннями, і подаруйте нашій університетській книгозбірні. Адже ці книги завжди знайдуть свого вдячного читача! А дарувальники понесуть додому в долонях частинку нашої любові!

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Приєднуймось до акції! Добрі справи робити приємно!

Шостого січня до бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка завітала цікава та непересічна особистість – Сергій Олександрович Соколов: менеджер і підприємець, військовий і волонтер, просвітник і педагог. Він презентував науково-популярне видання «Історія в моментах. Україна/московія», яке присвячене загиблим в Іловайському котлі, де піднімаються питання проблематики сьогодення. Адже 2022 рік став роком ствердження нації, увиразнення ідентичностей, єднання, успіхів ЗСУ, розвою волонтерського руху.

На заході були присутні науково-педагогічні працівники, співробітники університету. З вітальним словом до учасників презентації звернулася докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця освіти України, членкиня-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Вікторівна Гриньова. Привітати академічну спільноту університету завітав й дитячий Творчий центр Наталії Май, де вихованці виконали світлі, радісні різдвяні пісні та колядки.

Сергій Соколов коротко розповів про свою волонтерську й просвітницьку діяльність, проєкти і творчі доробки, про ідею та історію написання видання, де зазначив, що це книга, матеріал якої спрямований на те, щоб після його прочитання та опрацювання джерел, поданих у кінці книги, кожен громадянин зміг сміливо й повноцінно відповісти собі та іншим людям на такі запитання:

Що для тебе Україна?

Хто ми — українці?

Звідки ми походимо?

Що ми знаємо про свою історію та ідентичність?

Хто такі малороси?

Що таке українська національна ідея?

Автор повідомив, що нещодавно книга «Історія в моментах. Україна/московія» побачила світ вже англійською та французькою мовами й зазначив: «Особливо я вірю в свій український народ, у те, що він…вийде зі шляху простого споживацтва і сьогодення, і стане справжньою нацією, яка відновить свій шлях і знайде почесне місце у світовій історії майбутнього».

У обговорені книги взяли участь Олексій Гура, перший проректор, Василь Фазан, проректор з наукової роботи, Тамара Жалій, начальник юридичної служби, Петро Кравченко, декан факультету історій та географії.

Сергій Соколов подарував учасникам заходу книгу, де залишив автограф на добру згадку про зустріч!


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.