Є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства він залишається немовби недоторканим. Серед імен, які викарбувані у невмирущій пам’яті людства, ім’я і нашого земляка Григорія Савича Сковороди – українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога, а багато хто додає, і містика, якому сьогодні, виповнюється 299 років від дня народження.

У грудні 2022 року Україна відзначатиме 300-річчя Григорія Сковороди. Тож напередодні ювілейного року Світлана Тіткова, завідувачка сектору абонементів наукової та навчальної літератури відділу обслуговування науковою та навчальною літературою підготувала відкритий перегляд літератури, присвячений до дня народження Г. Сковороди, де представлені його твори, літературно-критичні праці науковців та цінні й рідкісні видання про письменника.

До університетської бібліотеки на захід завітали Віра Анатоліївна Мелешко, завідувачка кафедри української літератури, доцентка, кандидатка філологічних наук та студенти першого курсу факультету філології та журналістики. Віра Анатоліївна розповіла про життєвий і творчий шлях філософа Григорія Сковороди та подарувала університетській бібліотеці книгу «Григорій Сковорода. Байки Харківські».

Сковорода Григорій. Байки Харківські / переклад Назара Фодорака. Львів : Terra Incognita, 2019. 108 с. (Серія «Українська езотерика»).

Ця книга говорить з читачем багатьма голосами і багатьма мовами. 30 байок Григорія Сковороди, написані староукраїнською мовою у 70-х роках XVIII століття, перекладені сучасною українською Назаром Федораком та проілюстровані творчою майстернею «Аґрафка». Сковорода до кожного з текстів написав своє ж пояснення силу і у книзі ці сили посідають рівнозначно важливе місце з байками й ілюстраціями. Читач зануриться в інтелектуальну і візуальну мандрівку крізь епохи античності, бароко та сьогодення. Ілюстрації до кожної з байок поєднують у собі традицію і новаторство, класичні графічні техніки з сучасними експериментами. Тут давні барокові гравюри транспоновані у цифрову еру, немов би хтось надіслав їх з минулого за допомогою бінарного коду. Кожен образ це візуальний ребус із багатьма прихованими символами, алюзіями з Біблії, цитатами автора і латинськими прислів’ями.

Академічна спільнота та колектив бібліотеки висловлює щиросердечну подяку Вірі Мелешко за подароване видання до університетської книгозбірні й висловлюємо вдячність за сприяння у поповненні книжкового фонду. Сподіваємося, що воно буде гідно поціноване спраглими до знань читачами.


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.