У першу неділю жовтня в Україні традиційно святкують День працівників освіти.

День працівників освіти, або як його ще називають День учителя – професійне свято всіх українських освітян. Дата встановлена "…на підтримку ініціативи працівників освіти України…" згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року.

Українська освіта має давні традиції та принципи, які сформувалися з часів Київської Русі та розвинулися й набули нових форм за часів Козацької держави. Це відкритість до світу, європейська орієнтація, прив’язка до християнських цінностей, ідеї гуманізму, домінанта гуманітарної освіти.

В Україні була створена унікальна й самобутня освітньо-наукова система, яка увібрала досвід країн Європи, була багатоплановою і багаторівневою, включала початкові, середні школи-колегіуми, спеціальні школи, вищі школи-академії, університети. Вона забезпечила практично повну грамотність населення країни, а також умови для формування і зростання української духівничої, військової, світської, наукової еліти. Втім, потрапивши під "братню опіку" імперій, майже всі здобутки в освітній царині були загублені.

Після здобуття незалежності, в Україні ще довгий час використовувалась радянська система освіти.

Нині вагомого значення набуває реформування середньої освіти, як центральної ланки в освітній системі та основи для успішного здобуття освіти наступних рівнів й самоосвіти протягом усього життя. Разом з тим, реформа освіти також передбачає новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи. Адже як колись казав Іван Франко, "нове виховання потребує нових учителів". І ці слова, як ніколи, на часі.

Вітаємо всіх освітян зі святом і запрошуємо до читальної зали №4 переглянути книжкову виставку "Для тих, чия професія від бога".


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.