03 квітня 2020
Загальнонаціональний карантин — це не привід для паніки, а нові можливості. З наявністю великої кількості вільного часу, можна згадати про непрочитані та недочитані книги.
Тому тримайте добірку сайтів, які дають змогу безкоштовно завантажити книжки українською мовою.
E-bookua
Більшість книжок, розміщених на цьому сайті, – це художня література (українська та зарубіжна). Є як класичні твори, так і видання наших сучасників. Можна завантажити або прочитати одразу на сайті.
Також тут є розділ з аудіокнигами, тому якщо ви віддаєте перевагу слуханню – точно знайдете щось собі до душі. Молодим батькам до уваги: на сайті є розділ з українськими народними казками, а також дитячі аудіокниги. Зможете зайняти дитину, поки будете працювати або насолоджуватись тишею.
Чтиво
Це вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Рубрикатор поділений за розділами та авторами, можна знайти твори на будь-який смак – від любовної лірики до химерних романів. Також на сайті є часописи та корисні статті українських авторів.
У розділі «Релігійна література» ви знайдете релігійні вчення, духовні твори та церковну літературу різних часів. Тут є багато книг, які важко знайти будь-де, окрім офлайн-бібліотеки.
Бібліотека української літератури
Цей сайт створили 19 років тому, а його ціль – популяризація української мови, літератури та культури. Назва ресурсу говорить сама за себе: тут зібрано дуже-дуже багато українських творів.
Можна проглянути найпопулярніші твори сайту або актуальні на сьогоднішній день, почитати біографії відомих українських письменників та поетів, дізнатися цікаві факти з їх життя та історії створення відомих творів.
Відкрита книга
Відкрита книга – це електронна бібліотека класики української та світової літератури, мета якої – розповсюдження та популяризація високоякісної та безкоштовної електронної книги. Знайти тут будь-що не вийде, тому що на сайті зібрані тільки твори, які вже стали суспільним надбанням.
Можна завантажити класичні видання, ознайомитися з творами шкільної програми, а також можна допомогти бібліотеці з процесом оцифрування книг. І книжку почитав, і корисну справу зробив
Ізборник
Цей сайт дуже специфічний, тому що тут ви не знайдете жодної сучасної книги. Натомість – літописи, історія, політологія, давня українська література та літературознавство, граматики та лексикони ХІV-XVII століття, а також історичні мапи давніх років.
Тож якщо ви захоплюєтеся історією України та древньою літературою – цей ресурс точно створений для вас.
Knigogo
Це не повністю безкоштовний сайт з електронними книжками, але на ньому є окремий розділ, в якому зібрана класика української літератури. Тут – найвидатніші твори Івана Нечуя-Левицького, Лесі Українки, Пантелеймона Куліша, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Миколи Хвильового та багатьох інших українських письменників.
Якщо бажаєте познайомитися з їх творчістю, пригадати шкільну програму або ж прочитати задану на літо літературу – вам сюди. До того ж, там можна придбати й інші електронні книги на свій смак.
Україніка
Це великий і дуже важливий проект, який упровадила Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Ціль його – зібрати якомога більше інформації про історію та культуру України, «матеріали про природне, географічне середовище, демографічний, економічний, соціальний, освітній, науковий потенціал України, здобутки української нації, її місце у світовому цивілізаційному розвитку».
Розділів на сайті дуже багато, читати є про що. Окрім художньої літератури, можна ознайомитися з українським фольклором – казками, легендами, думами, історичними піснями, прислів’ями та приказками. Також почитати корисні статті з літератури та природознавства, психології, краєзнавства та багатьох інших галузей.
Поетика
Цей ресурс дещо відрізняється від інших у нашій добірці, тому що тут зібрані лише поетичні твори. Зручний рубрикатор дозволяє прослідкувати розвиток української поезії від класичного періоду (XVII-XIX ст.) до наших днів (сучасні музичні гурти та поети, їх творчі надбання).
Є тут і перекладні вірші всесвітньо відомих авторів – Шекспіра, Байрона, Діккінсона, Пушкіна та інших. Завантажити усі ці твори неможливо, проте прочитати їх в онлайні та скопіювати собі в замітки дуже просто. У разі цитування українського перекладу будь-якої книги не забудьте вказати джерело та прізвище перекладача!
JavaLibre
Тут можна завантажити книги українською у різних форматах – від звичайного txt до jar, jad та fb2. Окрім традиційних розділів, можна знайти байки, жіночі романи, науку, релігію, філософію та інші тематичні видання.
До речі, тут зібрана не лише українська література, а й світова. На сайті також є блог із дописами на книжкову тематику, цікавими жанровими добірками та корисними порадами.
AeLib
AeLib – це бібліотека світової літератури, в якій зібрані оригінальні твори та їх переклади українською мовою. До уваги читачів – художня література різних років (від античної до сучасної), белетристика, філософія, філологія, дитяча та православна література.
Більшість книжок доведеться читати онлайн, тому що завантажити їх немає можливості.