Шановні користувачі!

На виконання вимог нормативно-правових актів України та з метою дотримання рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я бібліотека імені М. А. Жовтобрюха з 16 березня по 3 квітня 2020 року впроваджує дистанційне надання бібліотечних послуг, E-mail для довідок: kniga_pdpu@ukr.net.

Пропонуємо скористатися нашими онлайн-ресурсами:

Будемо раді допомогти:

  • підбір літератури за вказаною темою;
  • індексування статей і праць за Універсальною десятковою класифікацією (УДК) надіслати лист на електронну адресу kniga_pdpu@ukr.net;
  • консультування з оформлення бібліографічного опису та міжнародних стилів цитувань;
  • перевірка наукових робіт (викладачів та студентів університету) за допомогою сучасних сервісів антиплагіатних інтернет-систем.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Бережіть себе і своїх близьких та обов'язково дотримуйтесь рекомендацій МОЗ!

Джерелом духовного багатства була книга … Важко переоцінити її значення для людства. Зустріч з новою книгою – це подія, зустріч з автором – це свято.

В читальній залі університетської бібліотеки імені Михайла Андрійовича Жовтобрюха відбулася презентація монографії «Професор географії Кость Дубняк» С.М.Шевчука, професора, доктора географічних наук.

Монографія присвячена дослідженню постаті видатного українського географа першої половини ХХ століття – професора Костя Володимировича Дубняка. Вчений відомий у науці як теоретик українського географічного краєзнавства, один з лідерів наукової школи української економічної географії, засновник географічних досліджень території Полтавщини. Видання розкриває життєвий шлях та науковий доробок ученого. Вперше в історії української географії представлено науковий доробок ученого у галузях теорії та історії географії, географічного українознавства та краєзнавства, географічної освіти та бібліографії. Праця містить бібліографічний покажчик та оригінальні тексти праць вченого.

Дану монографію представив автор - Шевчук С. М., який зазначив, що «підготував цю працю присвячену висвітленню життєвого шляху та наукового доробку Костя Володимировича Дубняка – на зразок ряду тих, що вийшли за редакцією проф. Олега Шаблія у серії «Постаті вітчизняного землезнання». Улітку 2018 р. працюючи над збором інформації для цієї книги мені також випала можливість ознайомитися із архівною кримінальною справою та документами професора Костя Дубняка.

Постать професора Костя Дубняка надзвичайно важлива також з позицій вивчення становлення та розвитку вищої географічної освіти та науки на Полтавщині. Заснований у 1914 р. Полтавський учительський інститут у 1919 р. було перетворено на український педагогічний інститут, а в 1921 р. на Полтавський інститут народної освіти. Професора Костя Дубняка, який розпочав свою науково-педагогічну діяльність в Інституті у 1920 р., ми називаємо першим професійним географом Полтавщини. Його діяльності присвячуємо першу книгу із серії «Землезнання Полтавщини».

Зростання інтересу до проблем історії української географії розглядаємо як один із важливих результатів дослідження, а тому сподіваємося, що книга «Професор географії Кость Дубняк» стане початком його реабілітації та належного пошанування як одного із основоположників національної географічної школи».

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор, академік Академії вищої освіти України, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, заслужений діяч науки й техніки України Микола Іванович Степаненко, директор бібліотеки Орєхова В.В., завідувач кафедри географії, кандидат педагогічних наук, завідувачка кафедри географії та методики її навчання, доцент Шуканова А. А., заступник директора бібліотеки Кузьміна Н. М., , декан факультету історії та географії Кравченко П. А., науковці Самородов В.М., Булава Л. М.

Музичне вітання прозвучало у виконанні Твердохліб Юлії, студентки четвертого курсу психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г.Короленка.

Презентоване видання адресоване фахівцям у галузі географії, викладачам, здобувачам вищої освіти та усім хто цікавиться питаннями розвитку географічної науки в Україні.

Після закінчення заходу всі присутні мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою «Кость Дубняк – перший професійний географ Полтавщини».


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.