Фізика довкола нас і стосується всіх аспектів людського життя. Часто цікаві факти, які стосуються фізики, пов'язані навіть зі звичними нам речами і тому ми просто не помічаємо неймовірні властивості природи нашого світу.

 1. Ніщо не може горіти ще раз, якщо вже згоріло.
 2. Міхур круглий, оскільки повітря усередині нього однаково тисне на всі його частини, поверхня міхура рівновіддалена від його центру.
 3. Чорний колір притягує тепло, білий відбиває його.
 4. Батіг видає клацання, тому що його кінчик рухається швидше за швидкість звуку.
 5. Бензин не має певної точки замерзання – він може замерзнути при будь-якій температурі від -118 до -151 С. При замерзанні бензин не стає повністю твердим, швидше нагадує гуму або віск.
 6. Яйце плаватиме у воді, в яку додали цукор.
 7. Брудний сніг тане швидше, ніж чистий.
 8. Граніт проводить звук вдесятеро швидше за повітря.
 9. Вода в рідкій формі має більшу молекулярну щільність, ніж в твердій. Тому лід плаває.
 10. Якщо стакан з водою збільшити до розміру Землі, то молекули, з яких вона складається, будуть розміром з великий апельсин.
 11. Якщо в атомах прибрати вільний простір і залишити лише те, що становлять їх елементарні частки, то чайна ложка такої «речовини» важитиме 5.000.000.000.000 кілограм. З нього складаються так звані нейтронні зірки.
 12. Швидкість світла залежить від матеріалу, в якому воно поширюється. Ученим удалося уповільнити рух фотонів до 17 метрів в секунду, пропускаючи їх через злиток рубідія, охолоджений до температури, дуже близької до абсолютного нуля (-273 за Цельсієм).
Запрошуємо до читальної зали №3 переглянути книжкову виставку "Нові та маловідомі явища фізики".

 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.