Шановні користувачі!

На виконання вимог нормативно-правових актів України та з метою дотримання рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я бібліотека імені М. А. Жовтобрюха з 16 березня по 3 квітня 2020 року впроваджує дистанційне надання бібліотечних послуг, E-mail для довідок: kniga_pdpu@ukr.net.

Пропонуємо скористатися нашими онлайн-ресурсами:

Будемо раді допомогти:

  • підбір літератури за вказаною темою;
  • індексування статей і праць за Універсальною десятковою класифікацією (УДК) надіслати лист на електронну адресу kniga_pdpu@ukr.net;
  • консультування з оформлення бібліографічного опису та міжнародних стилів цитувань;
  • перевірка наукових робіт (викладачів та студентів університету) за допомогою сучасних сервісів антиплагіатних інтернет-систем.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Бережіть себе і своїх близьких та обов'язково дотримуйтесь рекомендацій МОЗ!

Сьогодні відзначають професійне свято усі працівники засобів масової інформації, адже важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події і факти нашого життя.

День журналіста відзначається згідно з Указом Президента від 25 травня 1994 щорічно в цей день. Саме в цей день, 6 червня 1992 року, Союз журналістів України був прийнятий в Міжнародну федерацію журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників ЗМІ.

Як відомо, слово журналіст і журналістика походить з французької мови. Journal "газета" виникло як скорочення словосполучення papier journal і означає "щоденний папір (аркуш)", що в свою чергу походить від латинського "щоденна звістка". Тобто, журналісти - це вісники, ті, що сповіщають, приносять щоденні вісті.

Згодом і з розвитком суспільства преса сформувалася як впливовий соціальний інструмент під титулом "Четверта влада" (Fourth Estate - "четвертий стан").

В Україні журналістика як професія виникла в XIX столітті. Це не національне свято, тому додаткового вихідного в цей день не передбачено. Представників ЗМІ вітають на недержавному рівні, вручають урядові та інші нагороди і премії, всіляко відзначають внесок окремих журналістів в професійну сферу і демократію в цілому.

Вітаємо всіх журналістів зі святом і запрошуємо до читальної зали №2 переглянути книжкову виставку "Журналіст: проза професії".


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.