Міжнародний день пам’яток і визначних місць – відзначається щороку 18 квітня.

Рішення про відзначення дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО (липень 1983 року) з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (International Council on Monuments and Sites; ІCOMOS).

Діяльність цієї організації присвячена збереженню і охороні культурно-історичних місць в усьому світі. ІКОМОС була заснована в 1965 році після прийняття Венеціанської хартії 1964 року. Рада оцінює об’єкти, які пропонуються країнами до Списку всесвітньої спадщини ООН.

В Україні цей день називається «День пам’яток історії та культури» і встановлений згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 року, його також відзначають щорічно 18 квітня.

У липні 2000 року набув чинності Закон «Про охорону культурної спадщини», який регулює правові, організаційні, соціальні та економічні стосунки у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини в громадському житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

Згідно з Законом, об’єкти культурної спадщини, що перебувають на території України, охороняються державою.

На теренах нашої держави розташовані десятки тисяч пам’яток. На превеликий жаль значна їх кількість перебуває в не належному стані, а багато з них зруйновані. Вітчизняну культурну спадщину можна врятувати лише загальними зусиллями держави, меценатів та активної громадськості.

Запрошуємо до наукового абонементу переглянути книжкову виставку "Подорожуємо Україною".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.