Міжнародний день астрономії - свято, яке народилося в Америці у 1973 році. День Астрономії зазвичай відзначається в день, коли Місяць має фазу поблизу 1-й чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня.

Найбільший телескоп в Україні має діаметр 2,6 метра і розташований в КрАО.

7 січня 1610 року Галілео Галілей вперше в історії людства направив побудований ним телескоп на небо, а сьогодні небо умовно поділене вже на 88 ділянок - сузір’їв. У Всесвіті нараховуються мільярди галактик, що утворюють згущення, шари і ланцюжки, розділені порожнім простором.

Церера, найбільший астероїд, відомий нам, що має 940 км в діаметрі. Це перший відкритий астероїд. Він був виявлений Джузеппе Пьяцца з Палермо, Сицилія 1 січня 1801 року.

Сім зірок знаходяться в межах 10 світлових років від нас, і найближча до нас - Проксіма Центавра з системи альфа Центавра.

Астрономам відомо, що температура на Місяці коливається від -164 до +117 градусів Цельсія. Місяць завжди повернений до Землі однією стороною і здійснює повний оборот навколо Землі за 27.3 доби, Земля ж обертається навколо Сонця за 1 рік (365.24 доби).

Щоб сонячне світло досягло Землі потрібно близько 8,5 хвилин.

Світло від зірки Денеб що входить в сузір’я Лебедя подорожує до нас 800 років. На Венері доба довша за рік.

Планету Уран видно з Землі неозброєним оком. Маса Юпітера в 318 разів більша за масу Землі. Обсяг Cатурна перевищує земний в 758 разів.

У 2006 році Плутон позбавили звання планети через його маленький розмірі.

Атмосфера Марса на 95% складається з вуглекислого газу.

Запрошуємо до наукового абонементу переглянути книжкову виставку "Астрономічні цікавинки".


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.