27 березня відзначається Всесвітній день театру (World Theatre Day).

Це свято встановлене в 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (International Theatre Institute, ITI) і щорічно 27 березня відзначається Центрами ITI і міжнародними театральними товариствами.

Діяльність Міжнародного інституту театру, згідно з його статутом, спрямована на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх театральних діячів світу». Перше міжнародне послання на честь Всесвітнього дня театру було написано в 1962 році французьким письменником і художником Жаном Кокто (1889-1963).

Сьогодні Міжнародний інститут театру при ЮНЕСКО – найбільша в світі неурядова організація, що займається виконавським мистецтвом. Національні центри, регіональні ради і комітети представлені в майже 100 країнах світу.

Слово «театр» походить від давньогрецького слова theatron (θέατρον), що означає «місце, де дивляться». Традиційно в театрі грають два найбільш популярних жанри – комедію і трагедію, символами яких стали театральні маски.

Згадка про першу театральну постановку датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті, сюжетом послужили образи єгипетської міфології – історії бога Осіріса. Це було зародженням довгої і міцної зв’язку між театром і релігією. У стародавній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. Давньогрецькі театральні вистави також використовували міфологічні образи.

Міжнародний день театру – це не просто інтернаціональний професійне свято майстрів сцени і всіх працівників театру, це свято мільйонів небайдужих глядачів. І, звичайно ж, з нагоди цього чудового Дня в театрах багатьох країн світу проводяться різні театральні фестивалі, святкові постановки і покази кращих вистав, а чиновники і представники громадськості не скупляться в цей день на привітання і компліменти, адресовані працівникам театрів і художніх колективів.

Запрошуємо до наукового абонементу переглянути книжкову виставку "Її величність – Мельпомена".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.