Колектив бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка щиро вдячний Людмилі Бублик – перекладачу, дипломату, викладачу, доктору філософії Українського Вільного Університету Мюнхена (Німеччина) за подаровану книгу «Скромний син землі Перемиської – отець Партеній Петро Павлик».

Книга розповідає про життя українського хлопця з Бушкович під Перемишлем, який у віці 16 років на заклик митр. Андрея Шептицького виїхав до далекого міста Ґроттаферрата в Італії, неподалік Риму. Там він став ченцем-василіянином, згодом – священиком, здобув високу освіту і професію – видавав книжки. І хоч не повернувся на рідні землі, о. Партеній понад усе любить Україну і старається працювати для неї навіть тепер, коли йому вже 99 років.

У спогадах головного героя відображені історичні події: о. Партеній розповідає про тяжкі пережиття своєї родини, яку був змушений залишити рідні Бушковичі й шукати пристановища в підсовєтській Україні. Свідчить про переслідування Української Греко-Католицької Церкви по обидва боки кордону з Польщею, облаштування життя українців на поселеннях, згадує про тяжкі пережиття кардинала Йосифа Сліпого, єпископів: Й. Коциловського, В. Величковського, І. Лятишевського, о. Гриника, о. Чорняка (з Журавиці, коло Перемишля).

Книжка проілюстрована унікальними архівними світлинами. Видання зроблене з науковим підходом: має широкий іменний та географічний покажчик, розлогі коментарі. Рецензентами є відомі українські науковці, фахівці у відповідних галузях науки: професор Іван Монолатій та кандидат філологічних наук Євген Луньо.

Книга буде цікава науковцям – дослідникам історії Церкви, українського церковного життя на поселеннях, книговидання українською мовою в Італії, історії українців Перемишля, виселених у 1945-46 рр. з рідних земель, та загалом широкому колу читачів.

Зичимо авторці добра і щастя, невичерпної наснаги та енергії для нових творчих здобутків, успіхів на життєвому шляху, здійснення всіх Ваших планів. Бажаємо, щоб коло Ваших читачів і шанувальників ширилося та спонукало до нових звершень.

Маємо надію на продовження плідної співпраці.

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.