Університету за кошти держбюджету  буде надано доступ до міжнародної електронної наукової бази даних Scopus (Наказ Міністерства освіти і науки України  «Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних» № 1286 від 19.09.2017 р.).

Після проведення конкурсного відбору (Наказ Міністерства освіти і науки України № 1116  від 03.08.2017 р.) надано можливість безкоштовного користування науковою базою даних  Scopus тільки 68 вищим навчальним закладам та науковим установам України. Комісією враховано такі критерії, як спосіб організації доступу до електронних наукових баз даних, можливість надання такого доступу іншим організаціями, кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus, тощо. З повним переліком університетів та наукових установ МОН можна ознайомитися за посиланням.

Scopus – найбільша у світі реферативна база даних і наукометрична платформа, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів)  різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Вищезазначена платформа  відстежує відомості про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.

Доступ до цієї найавторитетнішої міжнародної електронної наукової бази даних – це можливість стежити за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну інформацію із своєї тематики, співпрацювати з іноземними  партнерами, отримувати відомості щодо цитованості.

Невдовзі наукова спільнота області матиме можливість користуватися ресурсами Scopus у бібліотеці імені М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету.

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.