День перемоги у другій світовій війні – це День Пам’яті, Прощення, Спогадів. Це День вшанування героїзму всіх українців, хто потрапив у пекло війни і хоробро воював.

До останнього дня – 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн. солдат, загальні втрати військових та цивільного населення склали від 50 до 85 млн. осіб. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок Другої світової війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло до 4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних – через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України склали до 10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств, 5тисяч 600 мостів.

У цей день ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кровавою в історії людства; ми згадуємо про внесок України у перемогу над нацизмом і ті втрати та жертви, яких зазнав український народ і переконуємося в тому, що війна – складний суспільно-політичний процес протистояння між країнами, народами, людьми, і завжди – це лихо, що має злочинну природу та дорого коштує кожному громадянину і державі, руйнує долі звичайних людей, економіку, культуру країн.

Запрошуємо до читальних залів №2 і №3 переглянути книжкові виставки "Дорогами війни" та "Невідомі сторінки відомої війни".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.