Сьогодні Україна святкує День Збройних сил. На відміну від 14 жовтня – молодого свята Захисника України – сьогодні професійне свято саме в тих, хто служить у рядах вітчизняної армії.

Як відомо, 6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про Збройні сили України", "Про оборону України", а 13 грудня - Концепцію оборони і будівництва Збройних сил України, які визначили основні принципи та напрями розбудови українського війська.

Україна успадкувала від СРСР одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки. Однак ні для кого не секрет, що за понад 20 років незалежності українська армія була майже знищена.

Після Революції Гідності та початку воєнних дій на сході нашої країни розпочалася нова сторінка в історії українських Збройних сил. Попри тотальну руїну в армії, корупцію, зради, втрати і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність Батьківщини, захистити власний народ від агресора, а також цілком відновити обороноздатність ЗС України.

Запрошуємо до наукового абонементу переглянути книжкову виставку "Служити Україні – справа честі і життя".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.