Сьогодні в бібліотеці імені М. А. Жовтобрюха пройшов культурно-просвітницький захід "Плекаймо нашу мову українську". Захід був присвячений Дню української писемності і мови та презентації книжкової колекції Григорія Матвійовича Сивоконя.

Рік тому фонд нашої бібліотеки поповнився ще однією книгозбірнею українського літературознавця, доктора філологічних наук, член-кореспондента НАН України Сивоконя Григорія Матвійовича.

Григорій Матвійович – наш земляк, народився 10 серпня 1931 р. у с. Артемівці Чутівського району, Полтавської області (у неофіційних документах – 9.08.1931, хутір Сивоконівка Харківської обл.), помер 9 грудня 2014 у Полтаві. Після закінчення Харківського державного університету ім. О. М. Горького (1955), працював у Держлітвидавництвах України, Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка, де упродовж 1992–2002 рр. очолював відділ теорії літератури, був головою наукової ради “Класична спадщина та сучасна літератури”.

Починаючи з 1958 р., Г. Сивокінь виступав як літературний критик, друкуючи статті про творчість Б. Харчука, О. Гончара, Г. Епіка, І. Волошина, 1966 року став членом Національної Спілки письменників України. Автор понад 300 наукових і літературно-критичних публікацій, у тому числі книжок “Давні українські поетики” (1960, 2001), “Художня література і читач” (1971), “Друге прочитання” (1972), “Визначенність таланту” (1978), “Одвічний діалог. Українська література та її читач від давнини до сьогодні” (1984), “Від аналізу до прогнозу” (1990), “У вимірах сприймання : теоретичні проблеми художньої літератури, її історії та функцій” (2006) та ін.

Під час заходу доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури Ленська Світлана Василівна розповіла про Григорія Матвійовича. Про те якою людиною він був і про становлення його як мовознавця.

Всім було дуже цікаво. Слова вдячності висловили і викладачі і студенти.

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.