Ірина Жиленко – українська поетеса, авторка дитячих творів, журналіст, письменниця-мемуарист.

Народилася 28 квітня 1941 року у столиці України – м. Києві, однак скоро, через сумнозвісні воєнні події тих років, батьки перевезли її до Звенигороду, де вона провела майже все дитинство. В 1964 р. отримала диплом про вищу освіту Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Тривалий період часу працювала в редакційних колегіях відомих українських видавництв, газет, журналів.

Творчі спроби здійснила ще в дитинстві, однак стала справді відомою тільки в 1965 р, видавши збірку віршів «Соло на сольфі». Основною проблематикою лірики І. Жиленко є цілком буденні поняття, як то любов, дружба, щастя, родина, природа, щирість і доброта. Поезію відрізняється особливою вразливістю, меланхолією та винятковим смаком. Книга-мемуари зі спогадами за назвою "Смолоскип" вийшла в 2011 році. Найбільш відомими працями для дітей є «Двічі по два дорівнює кульбабці», «Казки про буфетного гнома», «Достигають колосочки», «Вуличка мого дитинства».

Запрошуємо до читальної зали №4 переглянути книжкову виставку "Я - світло, я - вітер, я - біг по піску ...".

Також до 75–річчя від дня народження Ірини Жиленко бібліотека підготувала тематичний список "Та, що молиться Богові віршами".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.