7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись в 1948 році, ця організація об'єднала у своїх рядах представників 191 держав світу.

Вперше святкування відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку для офіційних заходів, присвячених дню здоров'я, вибирається окрема тема: активність життя, захист вагітності, вплив клімату на здоров'я людини, медична допомога людям, постраждалим в результаті надзвичайних ситуацій і т.д.

Всесвітній день здоров'я також акцентує увагу на медичних проблемах, які стають предметом обговорення лікарів усього світу. Зокрема, однією з останніх тем, якій було присвячено це свято, стала стійкість бактерій, що провокують розвиток різних захворювань, до антибіотиків.

Цього року темою Всесвітнього дня здоров'я є діабет. Це питання є доволі актуальним в усьому світі, оскільки, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2008 році на діабет у світі страждало 347 мільйонів осіб.

В Україні в 2014 році було зареєстровано 279,7 випадків цукрового діабету на 100 тисяч населення. Щодо Полтавської області, то в минулому році було зареєстровано 360 випадків цукрового діабету на 100 тисяч населення.

У 2012 році у світі це захворювання стало безпосередньою причиною близько 1,5 мільйона випадків смерті, причому більше 80% з них припали на країни з низьким і середнім рівнем доходу. За прогнозами ВООЗ, до 2030 року діабет стане сьомою провідною причиною смерті. І поширеність цієї хвороби продовжує зростати. Але значну частку випадків захворювання на діабет можна запобігти. З нагоди Всесвітнього дня здоров'я ВООЗ проводить кампанію з профілактики та лікування діабету.

Запрошуємо до читальної зали №4 переглянути книжкову виставку "Будуємо здорове суспільство".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.