Джек Ло́ндон (англ. Jack London, справжнє ім'я — Джон Ґри́фіт Че́йні, англ. John Griffith Chaney; нар. 12 січня 1876, Сан-Франциско — † 22 листопада 1916, Ґлен-Еллен, Каліфорнія) — американський письменник, найбільш відомий як автор пригодницьких оповідань і романів.

Джек Лондон рано почав працювати, ще в школі він підробляв продажем газет. А коли закінчив школу, пішов працювати на консервну фабрику.

У 1893 році найнявся матросом на промислову шхуну, що відправлялася ловити котиківдо берегів Японії і в Беринговому морі. Перше плавання дало Лондону багато яскравих вражень, які лягли потім в основу багатьох його морських розповідей і романів.

Перший нарис Лондона «Тайфун біля берегів Японії», за який він отримав першу премію однієї з газет Сан-Франциско, став початком його літературної кар’єри.

У 1897 році Лондон разом зі своїм 62-річним швагром подалися на Клондайк шукати золота. Саме про це Джек Лондон написав багато оповідань.

За все життя Лондон видав 16 збірок. Першими, котрі принесли йому популярність, були: «Син вовка» (1900), «Бог його батьків» (1901), «Діти морозу» (1902), «Чоловіча вірність» (1904), «Місячний пік» (1996) . Перші романи — «Дочка снігів» (1902), «Морський вовк » (1904) , «Гра» (1905) також були сприятливо сприйняті читачами. Одними з найвідоміших романів стали « Біле ікло» (1906), «Серця трьох», «Мартін Іден». Вісім його романів були успішно екранізовані.

В 1907–1909 роках здійснив плавання на яхті «Снарк». Історія подорожі викладена в автобіографічному нарисі «Подорож на яхті „Снарк“» (1911 р.). З липня по вересень 1911 року Джек Лондон також здійснив кінні подорожі Каліфорнією та сусідніми штатами, які описав в оповіді «Четвіркою коней на північ від заливу».

Запрошуємо до читальної зали №2 переглянути книжков виставку "Співець сильних і благородних почуттів".

До 140-річчя від дня народження Джека Лондона бібліотека підготувала тематичний список "Каліфорнійський мрійник".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.