Всесвітній день народонаселення (англ. World Population Day) - 1989 року «Рада керівників Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН)» рекомендувала відзначати цей день 11 липня, так як 11 липня 1987 чисельність населення Землі перевищила 5 млрд. осіб.

Мета цього Дня - привернути увагу до питань народонаселення, програмам загального розвитку, пошуку вирішення спільних проблем.

У своєму зверненні Сорайя Обейд, виконавчий директор Фонду ООН в області народонаселення (ЮНФПА), сказала: «По всьому світу, молоді люди хочуть бути почутими і брати участь. У них є ідеї, прагнення і енергія, щоб прискорити ефективні дії для зменшення бідності нерівності ... Ясно, що Цілі розвитку тисячоліття не будуть виконані, якщо молодь не буде активно задіяна у створенні та плануванні програм, якщо її голос не буде почутий, її потреби не будуть зустрінуті з розумінням і їх людські права не будуть поважатися ».

Швидке зростання населення світу став у 60-х роках предметом серйозного занепокоєння Організації Об'єднаних Націй. Населення світу з 1960 по 1999 р. збільшилося більш ніж удвічі; перейшовши в жовтні 1999 року відмітку в 6 мільярдів.

Хоча темпи зростання пішли на спад, - з 2 відсотків до 1,3 відсотка в період між 1969 і 1999 роками, - абсолютний приріст складає в даний час майже 77 млн людей на рік, причому 95 відсотків цього зростання припадає на частку країн, що розвиваються. За прогнозами Організації Об'єднаних Націй, в 2050 р. на землі будуть проживати від 7,9 до 10,9 млрд. людей, а скоріш за все - 9,3 млрд., що залежить певною мірою від ефективності програм планування сім'ї.

Загальне зростання населення важко позначається на земних ресурсах і навколишньому середовищі, часто зводячи нанівець зусилля в галузі розвитку. Організація Об'єднаних Націй різними способами аналізує співвідношення між населенням і розвитком, роблячи в останні роки особливий акцент на правах жінок і важливості підвищення їхнього статусу, оскільки, згідно зростаючому думку, ця проблема повинна стати ключовою у досягненні прогресу в соціально-економічному розвитку.

І все-таки, незважаючи ні на що, ми бажаємо кожному жителю планети Земля щасливого й радісного життя: адже кожен з нас гідний найкращого - просто тому, що народився людиною.

Запрошуємо до читальної зали №4 переглянути книжкову виставку "Демографічна ситуація: проблеми і рішення".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.