Борис Леонідович Пастернак (10 лютого 1890, Москва — 30 травня 1960, Передєлкіно) — російський поет, прозаїк, перекладач, лауреат Нобелівської премії 1958 року. Майстер філософської та пейзажної лірики, Пастернак зробив значний внесок у розвиток поезії у 20 столітті.

Творчий спадок Пастернака належить до найкращих здобутків російської літератури XX ст. Як художня особистість він сформувався в атмосфері «срібного століття» російської поезії, успадкував її традиції і, примноживши їх, передав новому поетичному поколінню — «шістдесятникам», для яких став взірцем не лише творчої, а й високої моральної поведінки — людини, поета, особистості, котра не зламалась, не поступилася своїми принципами, не знівечила свій поетичний дар служінням на догоду правлячій ідеології.

Творчість Пастернака уособлює філософський напрям розвитку російської поезії XX ст. Його лірика звернута до кореневих проблем буття людини та світу, до складних зв'язків між усім сущим. Вона інтелектуально вишукана і непроста, заглиблена у роздуми і водночас схвильовано пристрасна і мелодійно розмірена.

Бібліотека підготувала виставку та тематичний список ""Слово есть Бог": поезія Б. Пастернака".

Запрошуємо до абонементу художньої літератури переглянути книжкову виставку "Пам’яті Бориса Пастернака".

Додати коментар

Захисний код
Оновити


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.