26 листопада 2024 р. кафедра української літератури й бібліотека імені М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка провели методично-бібліографічний семінар для студентів-практикантів 3 і 4 курсів, які навчаються на спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) та 035 Філологія (Українська мова та література).

Галина Миколаївна Білик змістовно розповіла студентам що таке методична філологічна періодика, ознайомила з основними тематичними виданнями, історією їхнього функціювання та як використовується така періодика у діяльності НУШ. Слухачі дізналися про видання, в яких можна публікувати свої праці.

Також з фонду університетської бібліотеки були презентовані методично-філологічні ресурси, які висвітлюють професійно важливі питання для вчителя української мови та літератури. Були детально розглянуті такі видання як: «Дивослово», «Українська мова і література в школі», «Урок Української», «Українська мова та література в школах України», «Українська література в загальноосвітній школі», «Вивчаємо українську мову та літературу», «Синопсис: текст, контекст, медіа», «Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти».

Також були представлені і полтавські журнали: «Постметодика» «Імідж сучасного педагога».

Методичні періодичні видання заслуговують на увагу і є незамінними інструментами у руках сучасного вчителя української мови та літератури.

Журнали, альманахи, газети та збірники пропонують вчителям широкий спектр інформації: від публікації та обговорення фахових документів, стандартів і програм до презентації нових підходів у навчанні. Завдяки періодичним виданням, педагоги мають змогу ознайомитися з методичними матеріалами, робочими програмами, календарно-тематичним плануванням, а також з різноманітними формами, методами та прийомами навчання.

Крім того, вони надають можливість ознайомитися з безцінним досвідом колег. Періодичні видання інформують про нові тенденції в галузі освіти, сприяють підвищенню кваліфікації вчителів, надають підтримку в їхній професійній діяльності та можливість для самопрезентації.

Після семінару студенти мали змогу ознайомитися з виставкою методичної періодики для педагогів філологічного спрямування, що точно знадобиться майбутнім вчителям у їхній професійні діяльності.


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.