Український прозаїк, автор п'єс і журналіст Володимир Савович Лис отримав широку популярність як народний синоптик, чиї довгострокові прогнози на рік регулярно збуваються. Однак не менш вагомих успіхів він домігся на письменницькому терені. Купити книги Володимира Лиса прагне вже не одне покоління українців, підкорених глибиною порушених у них питань, оригінальним поглядом на дійсність і масштабністю описаних в книгах характерів.

У творчості Володимира Лиса гармонійно переплелися жива і образна українська мова, колоритні персонажі і філософська тематика, що змушує знову і знову замислюватися про прочитане. Сюжети книг близькі читачеві будь-якого віку, тому що в них піднімаються загальнолюдські проблеми, які переживає кожен по-своєму, але зрозумілі всім без винятку.

Майбутній письменник з'явився на світ восени 1950 року на хуторі неподалік від села Загорани Волинської області. Навчався на журналістському факультеті Львівського держуніверситету. Після армії працював в різних газетах Західної України, а також в музично-драматичному театрі міста Рівне, де завідував літературним відділом. Нині редагує відділ держбудівництва в незалежній газеті «Волинь».

У письменницкі організації довгий час свідомо не вступав. Однак тепер є членом Асоціації українських письменників і Нацспілки письменників України, куди вступив у 2004 році, протестуючи, за власними словами автора, проти того, що тодішня влада робила з «Союзом».

На літературній ниві Володимир Лис спочатку прославився як драматург, написавши п'ять п'єс, які з успіхом йшли в театрах і на радіо. У 2007 році з п'єсою «Полювання на брата» драматург переміг в Першому всеукраїнському конкурсі радіоп'єс.

Прозу почав писати в 1985 році. В основному працює в жанрах повісті та роману. У 2008 році роман Володимира Лиса «Острів Сильвестра» став переможцем національного літературного конкурсу «Коронація слова». А через два роки інша книга письменника - «Століття Якова» - перемогла в номінації «Гранд роман» того ж конкурсу, удостоївшись почесного статусу «кращого роману десятиліття».

Запрошуємо до бібліотеки переглянути книжкову виставку "З епохи гіркоти, з країни ніжності".


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.