Чорнобильська катастрофа сталася в ніч на 26 квітня 1986 року. Цьогоріч Чорнобильська трагедія набула нової актуальності через війну росії в Україні та воєнні дії біля атомних електростанцій, які вже назвали "ядерним тероризмом".

26 квітня 1986 року о 1.23 ночі серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Невдале випробування реактора вилилося у катастрофу. Цілком ліквідувати пожежу вдалося лише 10 травня.

Протягом п'ятнадцяти днів в атмосферу було викинуто 50 мегакюрі ядерного палива. Радіоактивна хмара накрила головним чином три країни: Україну, Білорусь та Росію.

Евакуація почалася лише на другий день, оскільки радянська влада приховала катастрофу. Лише за 36 годин після катастрофи було евакуйовано майже п'ятдесят тисяч людей.

Вони взяли із собою тільки найнеобхідніше, в основному, лише документи, їм пообіцяли, що вони повернуться додому протягом двох чи трьох днів. Проте ніхто з них сюди не повернувся. Загалом було евакуйовано 115 тисяч людей із Прип'яті та навколишніх поселень.

Ми пам'ятаємо пожежників, які першими прийшли на допомогу. Ми пам'ятаємо військових, які щодня працювали там.

Ми пам'ятаємо звичайних українців, які кинулися в саме пекло, щоб загасити його страшний подих.

Дякуємо вам за порятунок, за наше здоров'я і життя.

Співробітники бібліотеки підготували книжкову виставку "Чорнобиль – це біль України".


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.